Bilder 1800-tal/c.1900 allmoge
kakform keramik, 2 krukor, kanna, form Höganäs, höjd 14-24, proveniens: storsamlaren Leif Jonsson, Vaggeryd (smärre nagg)
Slutar om 22 timmar 45 minuter