Bilder Bordsfotogenlampa sent 1800-tal
mörkpatinerat gjutgods, glaskupa med blomdekor, senare el, höjd 60, proveniens: storsamlaren Leif Jonsson, Vaggeryd
Slutar om 20 timmar 38 minuter