Bilder Ann Wärff ljuslyktor "Snöbollen" Kosta Boda 1900-tal (10 st)
Ann Wärff född: 1937 Lübeck, Tyskland
Ljuslyktor gjutna i klarglas föreställande snöbollar
Formgiven 1973 för Kosta Boda
Höjd: ca 7 cm
Bredd: 9 cm
Konditiomsrapport: Obetydligt bruksslitage, inga övriga anmärkningar
Ann Wärff candle lanterns "Snowball" Kosta Boda 20th century (10 pcs)
Ann Wärff born: 1937 Lübeck, Germany
Lanterns cast in clear glass representing snowballs
Designed in 1973 for Kosta Boda
Height: approx. 7 cm
Width: 9 cm
Condition report: Insignificant use wear, no other remarks
Slutar om 9 timmar 57 minuter
Slutar om 9 timmar 57 minuter
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 6 600 SEK
Slutar om 9 timmar 57 minuter