Bilder Rockhuvud Trä Allmoge 1800-tal
Rockhuvud i bemålat trä.
Längd med pigg: 62 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, färgskav, sprickor, träet böjt, inga övriga anmärkningar
Distaff Wood Folk Craft 19th Century
Distaff made of painted wood.
Length with plug: 62 cm
Condition: Age-based wear, paint scratched, cracks, wood bent, no other remarks
Slutar om 9 timmar 46 minuter
Slutar om 9 timmar 46 minuter
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 6 600 SEK
Slutar om 9 timmar 46 minuter