Bilder Kjell Engman Vas och Skål "Twister" Kosta Boda (2 st.)

Kjell Engman Vas och Skål "Twister" Kosta Boda (2 st.)

500 SEK

Värdering: 800 SEK

Glaskonstnär född: 1946 Vas och skål ur serien "Twister" av konstglas i polykroma färger. Signerade: Kosta Boda 49920/59970 K.Engman Höjd: 11-27 cm Diameter: 13-14 cm
Kjell Engman Vase and Bowl "Twister" Kosta Boda Glass artist born: 1946 Vase and bowl from the "Twister" series in multicolored glass. Signed and labeled: Kosta Boda 49920/59970 K.Engman Height: 11-27 cm Diameter: 13-14 cm Condition report: No remarks

Fotglas, 10 stycken

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Champagneglas, 7 stycken

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Diverse glas & kristall

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Mätinstrument mässing, Axel Ljungströms fabriks AB Stockholm, 1900-tal

Värdering: -

Bud: 100 SEK