Bilder Emma Wiberg Servetter och Dukar 1900-tal

Emma Wiberg Servetter och Dukar 1900-tal

500 SEK

Värdering: 3 000 SEK

Samling dukar i linnedamast Mönstret framtaget speciellt till Prinssesan Astrid, senare drottning av Belgien Består av: 12 st. små servetter 19 x 19 cm 12 st. bordstabletter 52 x 48 cm 1 st. stora dukar 190 x 166 cm.

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, bruksslitage, fläckar, inga övriga anmärkningar
Emma Wiberg Napkins and Tablecloths 20th century Collection tablecloths in linen damask The pattern was created especially for Princess Astrid, later Queen of Belgium Consists of: 12 pcs. small napkins 19 x 19 cm 12 pcs. placemats 52 x 48 cm 1 pc. large canvases 190 x 166 cm Condition report: Minor age-based wear, use wear, stains, no other remarks

189 Tuna

Värdering: -

Bud: 20 SEK

Närke

Väska, Mulberry

Värdering: 500

Bud: 3 000 SEK

Norrbotten

190 Textil

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Närke

191 Resväska

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Närke