Bilder Monica Backström Fat & Vas 1900-tal
Konstnär född: 1939 Fat på fot och vas tillverkade i blått glas med underfång Dekor i polykroma färger, dekorband och blommor i relief Etikettmärkta: Kosta Boda Sweden Vas signerad och numrerad Höjd: 8,5 cm Diameter: 37 cm Höjd vas: 26 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, märken och repor, inga övriga anmärkningar -----------------------
Monica Backström Barrel Glass 20th century Artist born: 1939 Saucer on foot and vase made of blue glass with bottom catch Decoration in polychrome colors, decorative ribbons and flowers in relief Labeled: Kosta Boda Sweden Vase signed and numbered Height: 8.5 cm Diameter: 37 cm Height vase: 26 cm Condition report: Minor use wear, marks and scratches, no other remarks
Slutar om 3 timmar 24 minuter
Slutar om 3 timmar 24 minuter
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 6 600 SEK
Slutar om 3 timmar 25 minuter