Bilder Fåtölj "Bamse" (kopia) 1950-tal

Fåtölj "Bamse" (kopia) 1950-tal

1 månad 1 timme 27 minuter

2024-03-28 18:36

7000 SEK

Värdering: 8 000 SEK

Kopia på Hans J. Wegners fåtöljmodell "Bamse" Textilklädd stomme i randigt tyg med träklädda armstöden Total höjd: 99 cm Bredd: 89 cm Sitthöjd: ca 35 cm
Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, hårt slitage på klädsel, lagning av vänster armstöd, märken, fläckar, inga övriga anmärkningar
Armchair "Bamse" (copy) 1950s Copy of Hans J. Wegner's armchair model "Bamse" Textile-covered frame in striped fabric with wood-covered armrests Removable seat cushion, braided saddle girth Total height: 99 cm Width: 89 cm Seat height: approx. 35 cm Condition report: Use- and age-based wear, heavy wear to upholstery, repair of left armrest, marks, stains, no other remarks

GUNNAR LUNDÉN

Värdering: -

Bud: 60 SEK

LÅDHURTS på hjul, EFG, H: 55,5x 43x 59cm

Värdering: -

Bud: 550 SEK

YTTERFODER paret, Rörstrand Gunnar Nylund H:11 cm D:13 cm

Värdering: -

Bud: 100 SEK

LYFCO ELCYKEL

Värdering: -

Bud: 750 SEK