Bilder Fodral till bordsur i bronserad metall, lampkupa i frostat glas och bestick i nysilver

Fodral till bordsur i bronserad metall, lampkupa i frostat glas och bestick i nysilver

100 SEK

Värdering: 100 SEK

Bordsuret höjd 33 cm och saknar orginalur, hästens svans är av. Kupans diameter 21 cm infästning 10,3 cm. Bestick, 10 delar "Olga" och 24 delar "Franska Liljan"

Åmåls Auktioner AB

Bondegatan 1
66230 Åmål
Dalsland

ewa.aa@telia.com
0730-68 71 98, 0730-66 01 08

Gunghäst Gemla, 1900-talets första hälft

Värdering: -

Bud: 2 200 SEK

Slutar om 9 timmar 44 minuter

Stop silver, Barock-stil, GAB

Värdering: -

Bud: 5 000 SEK

Slutar om 9 timmar 44 minuter

Mårten Andersson färglitografi "Brudparet" signerad

Värdering: -

Bud: 6 600 SEK

Slutar om 9 timmar 45 minuter

Bokskåp sekelskiftet

Värdering: -

Bud: 1 500 SEK

Slutar om 9 timmar 45 minuter