Auktioner Filip II av Makedonien

Bilder Filip II av Makedonien

Filip II av Makedonien

2600 SEK

Värdering: - SEK

Silvermynt Tetradrachma

300-talet f.kr.

Silver, Vikt ca 15 g

Diameter ca 26 mm

Västra Auktionsverket AB

Barrsätragatan 22
556 26 Jönköping

vastra@vastraauktionsverket.se
Tel: 036-12 03 03, 0702-75 45 22

SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 8 timmar 27 minuter

VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida

Värdering: 800

Bud: 700 SEK

Slutar om 8 timmar 28 minuter

SNURRSTOL, 2000-tal

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 timmar 29 minuter

GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 300 x 75 cm

Värdering: 1 800

Bud: 200 SEK

Slutar om 8 timmar 30 minuter