Bilder YRJÖ KUKKAPURO (född 1933), "Karuselli"
fåtölj med fotpall, Haimi, 1970-tal, vit glasfiberstomme med svart läderklädsel med tryckknappar, formgiven 1963-64, fotpall 55 x 55, fåtöljens höjd 88 cm - Proveniens: Siw Malmkvist och Fredrik Ohlsson
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 1 200 SEK
Slutar om 15 timmar 8 minuter
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 300 SEK
Slutar om 15 timmar 10 minuter
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 850 SEK
Slutar om 15 timmar 12 minuter