Auktioner Keramik & Porslin Fotskål, samt vas, "Musselmalet"

Bilder Fotskål, samt vas, "Musselmalet"

Fotskål, samt vas, "Musselmalet"

700 SEK

Värdering: - SEK

Royal Copenhagen, helblond, fotskål modellnr 1023, höjd 6 cm, I.a sortering, fint skick. Vas modellnr 1015, höjd 7 cm, I:a sortering, nagg i överkant.

Göteborgs Auktionskammare

Sisjö Kullegata 6
421 32 Göteborg

info@gbgak.se
Tel: 072-32777 64 Värdering, inlämning. 072-327 77 34 Fakturering, utlämning

VITRINSKÅP, England 1900-talets andra hälft

Värdering: 1 000

Bud: 600 SEK

SKEDAR, 7 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 113 g

Värdering: 600

Bud: 600 SEK

ANDERSSEN & VOLL, fåtölj med ottoman, "Brasilia", Menu

Värdering: 12 000

Bud: 7 000 SEK

RING, 18k vitguld, med diamanter tot ca 0.27 ct, tot vikt ca 4,4 g

Värdering: 3 000

Bud: 2 000 SEK

Slutar om 6 minuter