Auktioner Orientaliskt Tallrikar, Kina

Bilder Tallrikar, Kina

Tallrikar, Kina

700 SEK

Värdering: - SEK

Ett par 17-1800 tal, dekor i underglasyrblått. Diam 25,5 cm, gott skick.

Göteborgs Auktionskammare

Sisjö Kullegata 6
421 32 Göteborg

info@gbgak.se
Tel: 072-32777 64 Värdering, inlämning. 072-327 77 34 Fakturering, utlämning

VÄGGSEKTION "Rival" Brødrene Jåtogs Møbelfabrikk, Norge, fanerat i teak, 2 sektioner, 1900 talets mitt. H:190x 92x 40cm per sektion. (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 2 200 SEK

VITRINSKÅP i furu, 2 delar, vitmålat, H: 195x 128x 40cm (slarvigt målat)

Värdering: -

Bud: 325 SEK

CAFÉBORD med fot i gjutjärna, bordsskiva i marmor. H:72cm D:60cm

Värdering: -

Bud: 600 SEK

PLASTTUNNOR 2st. H:90cm D:55cm

Värdering: -

Bud: 225 SEK

Slutar om 6 minuter