Bilder Vas, Kina, 1900-tal

Vas, Kina, 1900-tal

5500 SEK

Värdering: - SEK

Dekor med polykroma färger, höjd 30 cm, bra skick

Göteborgs Auktionskammare

Sisjö Kullegata 6
421 32 Göteborg

info@gbgak.se
Tel: 072-32777 64 Värdering, inlämning. 072-327 77 34 Fakturering, utlämning

Bengt Edenfalk 1924-2016 Vas "Thalatta" 1900-tal

Värdering: 2 000

Bud: 0 SEK

Bertil Vallien Kosta Boda Skulptur Unik 1900-tal

Värdering: 8 000

Bud: 5 000 SEK

GÖRAN WÄRFF, vas, glas, Kosta, 1900-talets andra hälft, signerad Kost 46202 Wärff

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Lars Hellsten 1933-2022 Vas Orrefors Ariel 1988

Värdering: 3 000

Bud: 1 500 SEK