Auktioner Keramik & Porslin Matservis, "Strå", Göteborgs porslinsfabrik

Bilder Matservis, "Strå", Göteborgs porslinsfabrik

Matservis, "Strå", Göteborgs porslinsfabrik

2400 SEK

Värdering: - SEK

1900-talets början, 24 + 9 + 10 + 10 tallrikar, soppterrin, uppläggningsfat m.m. Åldersrelaterat slitage, krackeleringar, mindre missfärgningar, samt nagg.

Göteborgs Auktionskammare

Sisjö Kullegata 6
421 32 Göteborg

info@gbgak.se
Tel: 072-32777 64 Värdering, inlämning. 072-327 77 34 Fakturering, utlämning

TRÄFIGUR Ludvig Persson 1949, "Musik under arbetet", snidad. H:19cm B:25cm

Värdering: -

Bud: 1 850 SEK

HANDCIRKELSÅG

Värdering: -

Bud: 50 SEK

MOPEDDELAR Veteran.

Värdering: -

Bud: 900 SEK

VÄGGRELIEF, pelikan, stengods IFÖ signerad 44*29 cm

Värdering: -

Bud: 125 SEK