Bilder Matservis, "Strå", Göteborgs porslinsfabrik
1900-talets början, 24 + 9 + 10 + 10 tallrikar, soppterrin, uppläggningsfat m.m. Åldersrelaterat slitage, krackeleringar, mindre missfärgningar, samt nagg.
Värdering: 300 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 6 timmar 55 minuter
Värdering: 500 SEK
Högsta bud:Bud: 250 SEK
Slutar om 6 timmar 57 minuter
Värdering: 600 SEK
Högsta bud:Bud: 350 SEK
Slutar om 6 timmar 59 minuter