Bilder Lockurna, Kina, 1900-tal
Polykrom dekor med växter, höjd 37 cm, smärre slitage, men knopp med lagning.
Värdering: 5 000 SEK
Högsta bud:Bud: 3 400 SEK
Slutar om 4 timmar 25 minuter
Slutar om 4 timmar 25 minuter