Auktioner Orientaliskt Palatsurna Arita Hichozan Shinpo-sei Japan 1860-1880

Bilder Palatsurna Arita Hichozan Shinpo-sei Japan 1860-1880

Palatsurna Arita Hichozan Shinpo-sei Japan 1860-1880

180 SEK

Värdering: - SEK

Målad dekor av figurer och fåglar signerad av Tashiro Monzaemon höjd 87 cm, kantlagning

Hebergs Auktioner AB

Falkersväg 4
311 96 Heberg

hebergsauktioner@telia.com
Tel: 0346-515 40

Färgetsning Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmått: 13,5x9, yttermått inklusive ram: 41x31 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Oljemålning Olle Qviström (1934-2023), Sverige. Komposition, Signerad, oramad. Olja på duk, 61x50 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Oljemålning Eva Kellberg, Monogramsignerad. Olja på duk, 65x51, oramad

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Gosedjur 2 st, Melissa & Doug, modell större, Tiger + giraff. Längd: 115 cm. Höjd: 130 cm

Värdering: -

Bud: 1 200 SEK