Auktioner Keramik & Porslin Björn Wiinblad, Nymölle, väggplaketter, 14st

Bilder Björn Wiinblad, Nymölle, väggplaketter, 14st

Björn Wiinblad, Nymölle, väggplaketter, 14st

2 månader 28 dagar

2024-04-28 18:20

180 SEK

Värdering: - SEK

Alla utom oktober, samt 3 dubletter.

Markus Auktioner AB

Lastvägen 3
231 62 Trelleborg

info@markusauktioner.se
0739-124 188

ARNE JOHANSSON (1928-2012), färglitografi, signerad och numrerad 58/250

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Slutar om 6 timmar 50 minuter

SKÅLAR, 2 st, glas, etikettmärkta, 1900-talets mitt

Värdering: 500

Bud: 250 SEK

Slutar om 6 timmar 52 minuter

VÄGGLAMPA, metall, sannolikt Italien, 1900-talets andra hälft

Värdering: 600

Bud: 350 SEK

Slutar om 6 timmar 54 minuter

SKEDAR, 8 del, silver, 1805-1831, tot vikt ca 470 g

Värdering: 2 500

Bud: 3 000 SEK

Slutar om 6 timmar 56 minuter