Auktioner MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini

Bilder MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini

MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini

1 månad 7 dagar

2024-04-16 17:00

200 SEK

Värdering: 1 000 SEK

Skärm i fiberkomposit, märkt, diameter ca 18 cm

CRÈMEKOPPAR MED FAT, 6 st, Rörstrand, 1900-tal, efter Gripsholmsservisen

Värdering: 400

Bud: 350 SEK

Slutar om 7 timmar 35 minuter

LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, sannolikt 1800-talets första hälft

Värdering: 1 000

Bud: 500 SEK

Slutar om 7 timmar 37 minuter

MATTA, Marocko, ca 282 x 206 cm

Värdering: 5 000

Bud: 3 400 SEK

Slutar om 7 timmar 39 minuter

ALF EKBERG, skulptur, stengods, monogramsignerad

Värdering: 1 000

Bud: 550 SEK

Slutar om 7 timmar 41 minuter