Auktioner Klockor & Ur Seiko, dykarur, Sea Urchin, 42 mm, rostfritt stål, 2018

Bilder Seiko, dykarur, Sea Urchin, 42 mm, rostfritt stål, 2018

Seiko, dykarur, Sea Urchin, 42 mm, rostfritt stål, 2018

3 månader 5 dagar

2024-04-21 18:06

1000 SEK

Värdering: 1 500 SEK

Herrarmbandsur, dykarur, Seiko Sea Urcin, 42 mm, referens 7S36-03C0, rostfritt stål, ca 2018

Boett
Ca 42 mm exkl. krona (49 mm lug-to-lug), rostfritt stål, skruvboett, yttre vridring, Hardlex

Urtavla/visare
Svart urtavla med index fyllda med lysmassa, dag/datumvisning kl. 3, silver/svartfärgade visare med lysmassa,

Urverk
Automatiskt, kaliber Seiko 7S36

Band/länk
Länk i rostfritt stål, 22 mm, original.
Total längd ca 197 mm

Serienummer/Boettnummer
875420

Karljohan Auktioner AB

Fogsvansen 14
247 32 Södra Sandby

info@karljohanauktioner.se
0735148793

Auktion 27/7

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Dalsland

Slutar om 5 timmar 1 minut

ARNE JOHANSSON (1928-2012), färglitografi, signerad och numrerad 58/250

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Slutar om 12 timmar 1 minut

SKÅLAR, 2 st, glas, etikettmärkta, 1900-talets mitt

Värdering: 500

Bud: 250 SEK

Slutar om 12 timmar 3 minuter

VÄGGLAMPA, metall, sannolikt Italien, 1900-talets andra hälft

Värdering: 600

Bud: 350 SEK

Slutar om 12 timmar 5 minuter