Bilder Nivada Grenchen, Taravana, kronograf, 40 mm, 70-tal
Herrarmbandsur, kronograf, Nivada Grenchen Taravana, 40 mm, rostfritt stål, ca 1970-tal
Boett
Ca 40 mm exkl. krona (42 mm lug-to-lug), rostfritt stål, skruvboett, korrekt signerad krona, plexiglas
Urtavla/visare
Grå urtavla med vita subdials, varav den ena med orange detalj, applicerade stavindex med svarta inlägg, datumvisning kl. 6, silverfärgade visare med svarta inlägg och lysmassa, kontrasterande orange centrumsekund
Urverk
Manuellt, kaliber Valjoux 7734
Band/länk
Grönt gummiband "Tropic Sport", 22 mm, ej original
Serienummer/Boettnummer
87016
Värdering: 300 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 11 timmar 18 minuter
Värdering: 500 SEK
Högsta bud:Bud: 250 SEK
Slutar om 11 timmar 20 minuter