Auktioner Klockor & Ur Fickur, 52 mm, silver, dag/datumvisning, 1700-tal

Bilder Fickur, 52 mm, silver, dag/datumvisning, 1700-tal

Fickur, 52 mm, silver, dag/datumvisning, 1700-tal

1 månad 16 timmar 40 minuter

2024-04-21 18:36

4500 SEK

Värdering: 5 000 SEK

Fickur, 52 mm, spindelgång, nyckeldragare, boett i silver, urtavla i ciselerad mässing, tre mindre urtavlor i vit emalj med målade index, dessa presenterar tid, dag och datum, dagskiva med fransk text, synlig balans under separat glas, ca 1790-tal, kommer med kedja i silver, längd ca 32 cm, samt nyckel med karneol

Karljohan Auktioner AB

Fogsvansen 14
247 32 Södra Sandby

info@karljohanauktioner.se
0735148793

Detta är ett test

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Göteborg

Slutar om 4 timmar 3 minuter

STIG LINDBERG, 18 del, servisporslin, "Colorado", Gustavsberg, 1900-talets mitt

Värdering: 800

Bud: 550 SEK

Slutar om 5 timmar 44 minuter

Palldolly

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 5 timmar 45 minuter

Gjutjärnsgavel till trädgårdsbänk

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 5 timmar 46 minuter