Auktioner Klockor & Ur Condor, kronograf, 38 mm, rostfritt stål

Bilder Condor, kronograf, 38 mm, rostfritt stål

Condor, kronograf, 38 mm, rostfritt stål

1 månad 17 timmar 4 minuter

2024-04-21 18:16

5600 SEK

Värdering: 12 000 SEK

Herrarmbandsur, dykarkronograf, Condor, 38 mm, rostfritt stål, ca 1960-tal

Boett
Ca 38 mm exkl. krona (45 mm lug-to-lug), rostfritt stål, skruvboett, vridring i aluminium, svart inlägg med silverfärgade markeringar, plexiglas

Urtavla/visare
Blå urtavla med sunburst, subdials kl. 3 & 9, varav den högre i rött och blått, silverfärgade visare med lysmassa

Urverk
Manuellt, kaliber Valjoux 7733

Band/länk
Vitt gummiband av Tropic Sport-typ, 20 mm, ej original, guldpläterat spänne

Övrigt
Serviceintyg från 2024 medföljer

Karljohan Auktioner AB

Fogsvansen 14
247 32 Södra Sandby

info@karljohanauktioner.se
0735148793

Detta är ett test

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Göteborg

Slutar om 3 timmar 59 minuter

STIG LINDBERG, 18 del, servisporslin, "Colorado", Gustavsberg, 1900-talets mitt

Värdering: 800

Bud: 550 SEK

Slutar om 5 timmar 40 minuter

Palldolly

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 5 timmar 41 minuter

Gjutjärnsgavel till trädgårdsbänk

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 5 timmar 42 minuter