Bilder Mats Jonasson, väggskulptur, "Toro II", 10/19, signerad, Målerås, 58x72 cm

Mats Jonasson, väggskulptur, "Toro II", 10/19, signerad, Målerås, 58x72 cm

38100 SEK

Värdering: 30 000 SEK

Mats Jonasson, väggskulptur, "Toro II", bakplatta i lackerad MDF, tjurens ansikte i gjutjärn samt gjuten kristall, upplaga begränsad i 19 exemplar (detta numrerat 10/19), signerad "Mats Jonasson, Målerås Sweden, Ltd. Ed. 10/19, *signatur*", Målerås Glasbruk, mått ca 58 x 72 cm

Karljohan Auktioner AB

Fogsvansen 14
247 32 Södra Sandby

info@karljohanauktioner.se
0735148793

STIG LINDBERG, kaffeservis, 13 delar, benporslin, "Blå Husar", Gustavsberg

Värdering: 1 000

Bud: 600 SEK

Slutar om 12 timmar 23 minuter

BING & GRÖNDAL. "Blå Måsen", 4 delar.

Värdering: -

Bud: 350 SEK

Slutar om 12 timmar 24 minuter

Krus. Knabstrup.

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 12 timmar 25 minuter

TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal

Värdering: 500

Bud: 200 SEK