Auktioner DALAHÄST. 1900-talets första del.

Bilder DALAHÄST. 1900-talets första del.

DALAHÄST. 1900-talets första del.

1 månad 7 dagar

2024-04-16 17:00

100 SEK

Värdering: - SEK

Mäter ca: 7cm hög & 7cm lång.
Åldersrelaterat slitage, skav på öron & ben.

Laholms Auktioner

Kristianstadsvägen 65
Laholm Laholm

info@laholmsauktioner.se
0737564902

CRÈMEKOPPAR MED FAT, 6 st, Rörstrand, 1900-tal, efter Gripsholmsservisen

Värdering: 400

Bud: 350 SEK

Slutar om 7 timmar 11 minuter

LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, sannolikt 1800-talets första hälft

Värdering: 1 000

Bud: 500 SEK

Slutar om 7 timmar 13 minuter

MATTA, Marocko, ca 282 x 206 cm

Värdering: 5 000

Bud: 3 400 SEK

Slutar om 7 timmar 15 minuter

ALF EKBERG, skulptur, stengods, monogramsignerad

Värdering: 1 000

Bud: 550 SEK

Slutar om 7 timmar 17 minuter