Bilder Kåsa. Kompositionstenn. Rund med Snäckformad hänkel. 1800-talet hälft.

Kåsa. Kompositionstenn. Rund med Snäckformad hänkel. 1800-talet hälft.

Värdering: - SEK

Mäter ca: 6,5cm hög & 14,5x23,5cm.
Åldersrelaterat slitage, Mindre spricka på kanten.

Laholms Auktioner

Kristianstadsvägen 65
Laholm Laholm

info@laholmsauktioner.se
0737564902

Kommod.

Värdering: -

Bud: 60 SEK

Ångermanland

Serigrafi Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. Guild Hall, East Hampton, 1974, ej signerad, Silkscreen, reproduktion efter målningen Landscape, oramat löst blad. Silkscreen. Bladets mått: 81x86,5

Värdering: -

Bud: 2 800 SEK

Färglitografi 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, yttermått inklusive ram: 40x50 ca

Värdering: -

Bud: 100 SEK

2 Pallar.

Värdering: -

Bud: 380 SEK

Ångermanland