Bilder Kåsa. Kompositionstenn. Rund med Snäckformad hänkel. 1800-talet hälft.
Kåsa. Kompositionstenn. Rund med Snäckformad hänkel. 1800-talet hälft.
Mäter ca: 6,5cm hög & 14,5x23,5cm.
Åldersrelaterat slitage, Mindre spricka på kanten.
Serigrafi Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. Guild Hall, East Hampton, 1974, ej signerad, Silkscreen, reproduktion efter målningen Landscape, oramat löst blad. Silkscreen. Bladets mått: 81x86,5
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 2 800 SEK