Bilder Ingeborg Lundin 1921-1992 Vas Ariel Glas Orrefors 1970

Ingeborg Lundin 1921-1992 Vas Ariel Glas Orrefors 1970

10000 SEK

Värdering: 6 000 SEK

Vas tillverkad i arielteknik i rödbruna färger.

Signerad: Orrefors Ariel NR. 218-E Ingeborg Lundin

Höjd: 15,5 cm.

Konditionsrapport: Mindre åldersrelaterat slitage. Mindre tillverkningsdefekter. Inga övriga anmärkningar.

Ingeborg Lundin 1921-1992 Vase Ariel Glass Orrefors 1970

Vase made in ariel technique in red-brown colors.

Signed: Orrefors Ariel NO. 218-E Ingeborg Lundin

Height: 15.5 cm.

Condition report: Minor age-related wear. Minor manufacturing defects. No other remarks.

BÄGARE OCH VASER, 3 st, silver, tot vikt ca 250 g

Värdering: 1 000

Bud: 1 400 SEK

Slutar om 4 timmar 19 minuter

BÄNK, teak, 1950-/60-tal

Värdering: 300

Bud: 400 SEK

Slutar om 4 timmar 21 minuter

Sideboard, Gustaviansk-stil

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 4 timmar 21 minuter

Herrcykel, Peugeot 28"

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Slutar om 4 timmar 22 minuter