Bilder Ingeborg Lundin 1921-1992 Vas Ariel Glas Orrefors 1970
Vas tillverkad i arielteknik i rödbruna färger.
Signerad: Orrefors Ariel NR. 218-E Ingeborg Lundin
Höjd: 15,5 cm.
Konditionsrapport: Mindre åldersrelaterat slitage. Mindre tillverkningsdefekter. Inga övriga anmärkningar.
Ingeborg Lundin 1921-1992 Vase Ariel Glass Orrefors 1970
Vase made in ariel technique in red-brown colors.
Signed: Orrefors Ariel NO. 218-E Ingeborg Lundin
Height: 15.5 cm.
Condition report: Minor age-related wear. Minor manufacturing defects. No other remarks.
Värdering: 1 000 SEK
Högsta bud:Bud: 1 400 SEK
Slutar om 4 timmar 19 minuter
Slutar om 4 timmar 21 minuter
Slutar om 4 timmar 21 minuter