Bilder Edvin Öhrström 1906-1994 Vas Ariel Orrefors 1955
Vas tillverkad i arielteknik i röd ton.
Signerad: Orrefors Ariel Nr 72 F Edv. Öhrström
Höjd: 13 cm.
Konditionsrapport: Mindre repor. Inga övriga anmärkningar.
Edvin Öhrström 1906-1994 Vase Ariel Orrefors 20th-Century
Vase made in ariel technique in red tone.
Signed: Orrefors Ariel No. 72 F Edv. Öhrstrom
Height: 13 cm.
Condition report: Minor scratches. No other remarks.
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 1 600 SEK
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK