Auktioner Övrigt FLINTDOLKAR (2)

Bilder FLINTDOLKAR (2)

FLINTDOLKAR (2)

1 månad 11 timmar 25 minuter

2024-04-22 00:00

4400 SEK

Värdering: 500 SEK

Mellanneolitisk tid, 19, 17,5 cm

Probus Auktioner AB

Grevgatan 6
114 53 Stockholm

jmprobus@gmail.com
Tel: 08-660 59 00, Fax: 08-660 58 19

REKLAMCYKEL I FORM AV HÖGHJULING, 1900-talets första hälft

Värdering: 100

Bud: 1 300 SEK

SKRIN/RAKSPEGEL, 5 st skrin, en rakspegel, mahogny, lackarbete, björk, samtliga fr. 1800-talet varav ett 1900-tal

Värdering: 100

Bud: 500 SEK

RIDSTÖVLAR & KUSKPISKOR, 18/1900-tal

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

KÄPP, trä och mässing, knopp i form av döskalle, tidigt 1900-tal

Värdering: 100

Bud: 250 SEK