Auktioner Glas Ljusstakar 6st, "Nobel", Gunnar Cyrén för Orrefors

Bilder Ljusstakar 6st, "Nobel", Gunnar Cyrén för Orrefors

Ljusstakar 6st, "Nobel", Gunnar Cyrén för Orrefors

3 månader 4 dagar

2024-04-22 09:11

2300 SEK

Värdering: 2 000 SEK

Förgyllda stommar. Bl.a. etikettmärkt.

Dalarnas Auktionsbyrå AB

Häradsvägen 24
784 34 Borlänge
Dalarna

info@dalarnasauktionsbyra.se
Tel: 0243-23 67 90

Auktion 27/7

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Dalsland

Slutar om 4 timmar 10 minuter

ARNE JOHANSSON (1928-2012), färglitografi, signerad och numrerad 58/250

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Slutar om 11 timmar 10 minuter

SKÅLAR, 2 st, glas, etikettmärkta, 1900-talets mitt

Värdering: 500

Bud: 250 SEK

Slutar om 11 timmar 12 minuter

VÄGGLAMPA, metall, sannolikt Italien, 1900-talets andra hälft

Värdering: 600

Bud: 350 SEK

Slutar om 11 timmar 14 minuter