Auktioner Orientaliskt Blomsterjardinierer, Kina

Bilder Blomsterjardinierer, Kina

Blomsterjardinierer, Kina

700 SEK

Värdering: - SEK

2 st, ädelträ, nyare tillverkning, skuren dekor av bambu, samt lyckosymbol, insatser i bleckplåt, höjd 34 cm, smärre bruksslitage.

Göteborgs Auktionskammare

Sisjö Kullegata 6
421 32 Göteborg

info@gbgak.se
Tel: 072-32777 64 Värdering, inlämning. 072-327 77 34 Fakturering, utlämning

Tallrikar 2 st, dekor i famille rose. Diameter: 23 cm

Värdering: -

Bud: 600 SEK

TOMTAR, TILLBRINGARE, LJUSSTAKER, BJÄLLROR & SKÅL H:13 cm D:20 cm

Värdering: -

Bud: 60 SEK

Sortimentsfack.

Värdering: -

Bud: 140 SEK

Ångermanland

Färglitografi Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Signerad, daterad 1966, Stilleben, 22x32 cm, yttermått inklusive ram: 33x43 cm

Värdering: -

Bud: 1 000 SEK