Auktioner Övrigt Ljuslykta gjutjärn, H: 27 cm

Bilder Ljuslykta gjutjärn, H: 27 cm

Ljuslykta gjutjärn, H: 27 cm

1 månad 2 dagar

2024-04-21 12:00

450 SEK

Värdering: 100 SEK

Östersunds Auktionsverk

Yttergärde 298
84573 Oviken

info@ostersundsauktionsverk.net
Tel: 0643-100 42, 070-622 89 22

CRÈMEKOPPAR MED FAT, 6 st, Rörstrand, 1900-tal, efter Gripsholmsservisen

Värdering: 400

Bud: 350 SEK

Slutar om 6 timmar 52 minuter

LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, sannolikt 1800-talets första hälft

Värdering: 1 000

Bud: 500 SEK

Slutar om 6 timmar 54 minuter

MATTA, Marocko, ca 282 x 206 cm

Värdering: 5 000

Bud: 3 400 SEK

Slutar om 6 timmar 56 minuter

ALF EKBERG, skulptur, stengods, monogramsignerad

Värdering: 1 000

Bud: 550 SEK

Slutar om 6 timmar 58 minuter