Auktioner Allmoge Äldre fotogenlampa blå. C13

Bilder Äldre fotogenlampa blå. C13

Äldre fotogenlampa blå. C13

90 SEK

Värdering: 50 SEK

Mått LH 24x52cm.
brännarglas Är skadat se bilder.

Jämtloppan

Förläggarvägen 14
830 21 Tandsbyn

info@jamtloppan.se
Tel: 070-213 80 83

STOL, Allmoge, 17/1800-tal, originalmålad, furu

Värdering: 100

Bud: 300 SEK

HÄNGHÖRNSKÅP, allmoge, barock, 1700-tal, Sverige, furu, bemålad

Värdering: 100

Bud: 300 SEK

VÄGGHÖRNSKÅP, Dat. 1799, monogramsignerat, allmoge, kurbitsmålat, Dalarna

Värdering: 100

Bud: 300 SEK

MORTEL MED PISTILL OCH SKÅL, allmoge, tegellera, 1800-talets mitt

Värdering: 100

Bud: 150 SEK