Bilder SERVISPORSLIN, 78 del, "Swedish grace", Louise Adelborg, Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Vit glasyr, brätte med reliefdekor, förgylld kant, omfattande 15 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 18 förrättstallrikar, 3 mindre djupa tallrikar, 8 mockakoppar med fat, 18 assietter, 4 ovala uppläggningsfat samt såsskål, mattallrikens diameter ca 25 cm
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 200 SEK
Slutar om 3 timmar 43 minuter
Värdering: 800 SEK
Högsta bud:Bud: 700 SEK
Slutar om 3 timmar 44 minuter
Slutar om 3 timmar 45 minuter