Bilder Mätsökarkamera, Zeiss-Ikon, Contax II, 2 objektiv, tillbehör, 50-tal, Tyskland

Mätsökarkamera, Zeiss-Ikon, Contax II, 2 objektiv, tillbehör, 50-tal, Tyskland

3100 SEK

Värdering: 4 000 SEK

Mätsökarkamera, Zeiss-Ikon Contax II, Optik; Carl Zeiss Jena Sonnar 50 mm/1:2, Carl Zeiss Jena Tele-Tessar 300 mm/1:8, Förstoringsstativ; Contakop, extra sökare, filter, m.m., ca 1950-tal, Tyskland

Serienummer
Kamerahus; Q65157
50 mm; 2017739
300 mm; 1456061

Karljohan Auktioner AB

Fogsvansen 14
247 32 Södra Sandby

info@karljohanauktioner.se
0735148793

SKÅP med vitrindel, i ek, barockstil, "Old Charm Furniture" England, skuren dekor. H: 137x 137x 46cm

Värdering: -

Bud: 650 SEK

DISKMASKIN Grundig. B:45cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

SEKRETÄR med rullklaff, utdragbar skiva, fanerat i mahogny, 1900 talets mitt. H:97x 90x 47cm

Värdering: -

Bud: 800 SEK

LIMKNEKTAR 2st. L:90cm

Värdering: -

Bud: 250 SEK

Slutar om 7 minuter