Bilder Golvlampa Atelier Areti Alouette 004 2 Birds
Ovanlig lampa från Atelier Areti. Modellen heter Alouette 004 och finns i en rad olika utföranden. Här som golvlampa med två "fåglar" som fungerar som justerbara lamphuvuden. Handgjord i Tyskland.
Pulverlackerad metall i svart. Vitt på insidan av lampskärmarna. Lampan är i utmärkt skick men mindre repor kan förkomma. Obetydligt slitage.
Värdering: 7 000 SEK
Högsta bud:Bud: 5 800 SEK
Slutar om 3 timmar 22 minuter
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 300 SEK
Slutar om 3 timmar 24 minuter
Slutar om 3 timmar 26 minuter