Bilder Jonny Walker Nilsson Helhornskniv 2000-tal
Född 1956, Arvidsjaur
Tillverkad av läder och graverat samt genombrutet renhorn i stiliserad dekor. Knivblad i damaskusstål.
Monogramsignerad.
Längd inklusive slida: 21 cm
Längd kniv: 17 cm
Jonny Walker Nilsson All-bone knife from the 21th century
Born 1956, Arvidsjaur
Made of leather and engraved bone / horn in stylized decor, Blade in damascus steel
Monogram signed.
Length including sheath: 21 cm
Knife length: 17 cm
Condition report: No remarks
Värdering: 20 000 SEK
Högsta bud:Bud: 36 000 SEK
Dalarna
Slutar om 9 timmar 41 minuter
Värdering: 1 000 SEK
Högsta bud:Bud: 500 SEK
Dalarna
Slutar om 9 timmar 41 minuter
Slutar om 9 timmar 41 minuter