Bilder Ingemar Israelsson Storkniv / Halvhornskniv Sameslöjd 1990
Jörn.
Tillverkad av läder & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Monogramsignerad: II
Daterad: 1990
Längd inklusive slida: 33 cm
Längd kniv: 27 cm
Ingemar Israelsson Large knife / Half horn knife Sami craft 1990
Jörn.
Made of leather & engraved bone / horn in stylized decor.
Monogram signed: II
Dated: 1990
Length including sheath: 33 cm
Knife length: 27 cm
Condition report: No remarks
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 200 SEK
Slutar om 6 timmar 25 minuter
Värdering: 800 SEK
Högsta bud:Bud: 700 SEK
Slutar om 6 timmar 26 minuter
Slutar om 6 timmar 27 minuter