Bilder Magnus Fankki Hängsmycke Sameslöjd 2000-tal
Hängsmycke i form av en saltflaska.
Tillverkad av läder, björk, tenn & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Monogramsignerad: MF
Höjd saltflaska: 6 cm
Magnus Fankki Pendant Sami craft from the 20th century
Pendant in the form of a salt bottle.
Made of leather, birch, pewter & engraved reindeer horn in stylized decor.
Monogram signed: MF
Height salt bottle: 6 cm
Condition report: No remarks
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 200 SEK
Slutar om 7 timmar 51 minuter
Värdering: 800 SEK
Högsta bud:Bud: 700 SEK
Slutar om 7 timmar 51 minuter
Slutar om 7 timmar 53 minuter