Bilder Taklampor Falkenbergs Belysning 1900-tal (2 st)
Två stycken takarmaturer med cylinderformade skärmar i opalglas
Fästen i metall
Etikettmärkta: Falkenbergs Belysning Sweden
Dimater: 28 cm
Höjd Skärmar: 16 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Ceiling lamps Falkenbergs Belysning 20th century (2 pcs)
Two ceiling fixtures with cylindrical opal glass shades
Fasteners in metal
Labeled: Falkenbergs Belysning Sweden
Dimensions: 28 cm
Height Screens: 16 cm
Condition report: Minor age-based wear, no other remarks
Slutar om 6 timmar 21 minuter
Slutar om 6 timmar 28 minuter
Slutar om 6 timmar 29 minuter