Auktioner Belysning Taklampor Falkenbergs Belysning 1900-tal (2 st)

Bilder Taklampor Falkenbergs Belysning 1900-tal (2 st)

Taklampor Falkenbergs Belysning 1900-tal (2 st)

900 SEK

Värdering: 1 200 SEK

Två stycken takarmaturer med cylinderformade skärmar i opalglas
Fästen i metall
Etikettmärkta: Falkenbergs Belysning Sweden

Dimater: 28 cm
Höjd Skärmar: 16 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar

Ceiling lamps Falkenbergs Belysning 20th century (2 pcs)

Two ceiling fixtures with cylindrical opal glass shades
Fasteners in metal
Labeled: Falkenbergs Belysning Sweden

Dimensions: 28 cm
Height Screens: 16 cm

Condition report: Minor age-based wear, no other remarks

MOTOR MERCEDES-BENZ OM616.918

Värdering: 5 000

Bud: 6 000 SEK

Slutar om 6 timmar 21 minuter

TÄLT/VÄXTHUS -STOMME

Värdering: 1 000

Bud: 2 200 SEK

Slutar om 6 timmar 28 minuter

TÄLT/VÄXTHUS -STOMME

Värdering: 1 000

Bud: 2 200 SEK

Slutar om 6 timmar 29 minuter

GITARR, akustisk, Oscar Teller, modell 411

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 9 timmar 5 minuter