Auktioner Klockor & Ur Raymond Weil Armbandsur / Damur 18K Guld 1900-tal

Bilder Raymond Weil Armbandsur / Damur 18K Guld 1900-tal

Raymond Weil Armbandsur / Damur 18K Guld 1900-tal

500 SEK

Värdering: 1 200 SEK

Quartz-urverk, Boett tillverkad av 18K Guld, Band av lila läder, besatt med en briljantslipad diamant på urtavla.
Referensnummer: 5758
Medföljer kartong, väska & certifikat.
Klockan går ej vid enklare test (Troligtvis behövs ett batteribyte)

Längd: 20 cm
Diametermått: 22 mm

Konditionsrapport: Slitage på läder, Mindre repor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.

Raymond Weil Wristwatch / Ladies 18K Gold from the 20th century
Quartz movement, Case made of 18K Gold, Strap of purple leather, set with a brilliant-cut diamond on the dial.
Reference number: 5758
Includes box, bag & certificate.
The watch does not run during simpler tests (Probably a battery change is needed)

Length: 20 cm
Diameter measurement: 22 mm

Condition report: Wear on leather, Minor scratches & use wear, No other remarks.

SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 2 timmar 46 minuter

VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida

Värdering: 800

Bud: 700 SEK

Slutar om 2 timmar 46 minuter

SNURRSTOL, 2000-tal

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 2 timmar 48 minuter

GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 300 x 75 cm

Värdering: 1 800

Bud: 200 SEK

Slutar om 2 timmar 48 minuter