Bilder Lockurna Tyskland 1800/1900-tal
Lockurna i porslin på fot i mässing, handmålade figurscener och förgylld dekor mot vitt och bordeaux
Höjd: 39 cm
Bredd: 13 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Urn with lid Germany 1800/1900-tal
Porcelain lid urn on brass feet, hand-painted figure scenes and gilded decor against white and burgundy
Height: 39 cm
Width: 13 cm
Condition report: Minor age-based wear, no other remarks
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 200 SEK
Slutar om 3 timmar 15 minuter
Värdering: 800 SEK
Högsta bud:Bud: 700 SEK
Slutar om 3 timmar 15 minuter
Slutar om 3 timmar 17 minuter