Bilder Porslinsvas Meissen 1800/1900-tal
Vas med hänklar i form av ormar
Förgylld dekor med motiv av blommor i polykroma färger
Märkt undertill
Höjd: 17,5 cm
Bredd: 17 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Porcelain vase Meissen turn of the century
Vase with hooks in the shape of snakes
Gilded decoration with motifs of flowers in polychrome colours
Marked underneath
Height: 17.5 cm
Width: 17 cm
Condition report: Minor age-based wear, no other remarks
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 200 SEK
Slutar om 4 timmar 52 minuter
Värdering: 800 SEK
Högsta bud:Bud: 700 SEK
Slutar om 4 timmar 53 minuter
Slutar om 4 timmar 54 minuter