Bilder Tomas Eriksson Halvhornskniv 1900-tal
Norge.
Tillverkad av läder, björk & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Monogramsignerad: TE
Längd inklusive slida: 27 cm
Längd kniv: 21,5 cm
Tomas Eriksson Half horn knife from the 20th century
Norway.
Made of leather, birch & engraved bone / horn in stylized decor.
Monogram signed: TE
Length including sheath: 27 cm
Knife length: 21.5 cm
Condition report: No remarks
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 800 SEK
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 80 SEK