Bilder Omega Chronometre Bordsur "Jumping Second" C.a 1939
Rättidsur
Swiss, 8 Days, Mekaniskt urverk med 20 juveler.
Tillverkad av mahogny & mässing.
Serienummer: 9692082
Medföljer originaletui.
Klockan går vid enklare test.
Mått: 14 x 14 cm
Djup: 4 cm
Konditionsrapport: Slitage på etui, Märken, repor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.
Omega Chronometre Table Clock "Jumping Second" C.a 1939
Swiss, 8 Days, Mechanical movement with 20 jewels.
Made of mahogany & brass.
Serial number: 9692082
Includes original case.
The clock runs on simpler tests.
Dimensions: 14 x 14 cm
Depth: 4 cm
Condition report: Wear on case, Marks, scratches & use wear, No other remarks.