Bilder Anna-Lisa Thomson Klyftvaser Ekeby 1900-tal
Anna-Lisa Thomson 1905-1952
Tillverkad av glaserat stengods i röda & vita toner.
Märkta: Ekeby
Längd: 12,5 cm
Höjd: 8 cm
Konditionsrapport: Nagg / Glasyrsläpp på en vas, Mindre märken, Inga övriga anmärkningar.
Anna-Lisa Thomson Vases Ekeby from the 20th century
Anna-Lisa Thomson 1905-1952
Made of glazed stoneware in red & white tones.
Marked: Ekeby
Length: 12.5 cm
Height: 8 cm
Condition report: Chip / Glaze slip on a vase, Minor marks, No other remarks.
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 200 SEK
Slutar om 3 timmar 39 minuter
Värdering: 800 SEK
Högsta bud:Bud: 700 SEK
Slutar om 3 timmar 39 minuter
Slutar om 3 timmar 41 minuter