Auktioner Keramik & Porslin Lockurnor porlsin & mässing Frankrike 1800/1900-tal (2 st)

Bilder Lockurnor porlsin & mässing Frankrike 1800/1900-tal (2 st)

Lockurnor porlsin & mässing Frankrike 1800/1900-tal (2 st)

1200 SEK

Värdering: 1 500 SEK

Vaser med lock tillverkade i porslin med fästen och fot i mässing
Marmorerad dekor i guld mot burgundyröd med motiv av älvor i polykroma färger

Höjd: 44 cm

Konditiopnsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, mindre obetydliga repor och märken, inga övriga anmärkningar

Lid urns porcelain & brass France turn of the century (2 pcs)

Vases with lids made in porcelain with brackets and feet in brass
Marbled decor in gold against burgundy red with motifs of fairies in polychrome colours

Height: 44 cm

Condition report: Minor age-based wear, minor minor scratches and marks, no other remarks

SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 7 timmar 4 minuter

VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida

Värdering: 800

Bud: 700 SEK

Slutar om 7 timmar 5 minuter

SNURRSTOL, 2000-tal

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 7 timmar 6 minuter

GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 300 x 75 cm

Värdering: 1 800

Bud: 200 SEK

Slutar om 7 timmar 7 minuter