Bilder Lockurnor porlsin & mässing Frankrike 1800/1900-tal (2 st)
Vaser med lock tillverkade i porslin med fästen och fot i mässing
Marmorerad dekor i guld mot burgundyröd med motiv av älvor i polykroma färger
Höjd: 44 cm
Konditiopnsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, mindre obetydliga repor och märken, inga övriga anmärkningar
Lid urns porcelain & brass France turn of the century (2 pcs)
Vases with lids made in porcelain with brackets and feet in brass
Marbled decor in gold against burgundy red with motifs of fairies in polychrome colours
Height: 44 cm
Condition report: Minor age-based wear, minor minor scratches and marks, no other remarks
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 200 SEK
Slutar om 7 timmar 4 minuter
Värdering: 800 SEK
Högsta bud:Bud: 700 SEK
Slutar om 7 timmar 5 minuter
Slutar om 7 timmar 6 minuter