Bilder Lisa Larson 1931-2024 Visent Stengods Gustavsberg 1900-tal
Skulptur föreställande en visent tillverkad i glaserat stengods
Ur serien: Utrotningshotade Djur
Stämplad: Exclusively made for NK Sweden by Lisa Larson, Limited Edition of 2000, For the Benefit of WWF
Höjd: 18 cm
Längd: 23 cm
Lisa Larson 1931-2024 European Bison Stoneware Gustavsberg from the 20th century
Sculpture depicting a European Bison made of glazed stoneware
From the series: Endangered Animals
Stamp: Exclusively made for NK Sweden by Lisa Larson, Limited Edition of 2000, For the Benefit of WWF
Height: 18 cm
Length: 23 cm
Condition report: No remarks
Slutar om 9 timmar 19 minuter
Slutar om 9 timmar 26 minuter
Slutar om 9 timmar 27 minuter