Auktioner Keramik & Porslin Lisa Larson 1931-2024 Visent Stengods Gustavsberg 1900-tal

Bilder Lisa Larson 1931-2024 Visent Stengods Gustavsberg 1900-tal

Lisa Larson 1931-2024 Visent Stengods Gustavsberg 1900-tal

1900 SEK

Värdering: 2 000 SEK

Skulptur föreställande en visent tillverkad i glaserat stengods
Ur serien: Utrotningshotade Djur
Stämplad: Exclusively made for NK Sweden by Lisa Larson, Limited Edition of 2000, For the Benefit of WWF

Höjd: 18 cm
Längd: 23 cm

Lisa Larson 1931-2024 European Bison Stoneware Gustavsberg from the 20th century

Sculpture depicting a European Bison made of glazed stoneware
From the series: Endangered Animals
Stamp: Exclusively made for NK Sweden by Lisa Larson, Limited Edition of 2000, For the Benefit of WWF

Height: 18 cm
Length: 23 cm

Condition report: No remarks

MOTOR MERCEDES-BENZ OM616.918

Värdering: 5 000

Bud: 6 000 SEK

Slutar om 9 timmar 19 minuter

TÄLT/VÄXTHUS -STOMME

Värdering: 1 000

Bud: 2 200 SEK

Slutar om 9 timmar 26 minuter

TÄLT/VÄXTHUS -STOMME

Värdering: 1 000

Bud: 2 200 SEK

Slutar om 9 timmar 27 minuter

GITARR, akustisk, Oscar Teller, modell 411

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 12 timmar 2 minuter