Auktioner Guld, Silver & Smycken Ljusstakar Sterling silver 1900/2000-tal (2 st)

Bilder Ljusstakar Sterling silver 1900/2000-tal (2 st)

Ljusstakar Sterling silver 1900/2000-tal (2 st)

1300 SEK

Värdering: 1 000 SEK

Ljusstakar med fylld fot tillverkade i sterling silver (925)
Stämplade: SEVE
Total vikt: 949 gram

Höjd: 23 cm

Konditionsrapport: Mindre repor, inga övriga anmärkningar

Candlesticks Sterling silver 1900s/2000s (2 pcs)

Candlesticks with filled feet made of sterling silver (925)
Stamped: SEVE
Total weight: 949 grams

Height: 23 cm

Condition report: Minor scratches, no other remarks

SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 3 timmar 15 minuter

VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida

Värdering: 800

Bud: 700 SEK

Slutar om 3 timmar 16 minuter

SNURRSTOL, 2000-tal

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 timmar 17 minuter

GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 300 x 75 cm

Värdering: 1 800

Bud: 200 SEK

Slutar om 3 timmar 18 minuter