Bilder Hans-Agne Jakobsson Ljuslyktor Markaryd 1900-talets andra hälft (2 st)
Ljushållare i mässing på rund fot med glaskupor i rött glas
Etikettmärkta: Hans Agne Jakobsson Markaryd, för liljeholmens stämningsljus nr 135
Höjd: 26,5 - 31 cm
Konditionsrapport: Mindre nagg längs mynning på kupor (ej synligt när dom är monterade), mindre repor och märken, inga övriga anmärkningar
Hans Agne Jakobsson Lanterns Markaryd, second half of the 20th century (2 pcs)
Candle holder in brass on a round base with glass domes in red glass
Labeled: Hans Agne Jakobsson Markaryd, for liljeholmen mood light no. 135
Height: 26.5 - 31 cm
Condition report: Minor chipping along mouth of cups (not visible when mounted), minor scratches and marks, no other remarks
Värdering: 800 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK